آیت‌الله فاطمی‌نیا: صداقت و امانت‌داری اصل اساسی درون فعالیت رسانه‌هاست/ خبرنگاران سربازان مقاوم درون جنگ فرهنگی هستند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

آیت‌الله سید عبدالله فاطمی نیا درون گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ضمن تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی دقیق و سنجیده توسط خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها اظهار داشت: درون شرایط امروز که دشمن هر لحظه درصدد هست تا به فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی و امنیت جمهوری اسلامی دست‌درازی کند، رسانه‌ها به عنوان دیوار محکم و خبرنگاران به عنوان سربازان مقاومی باید درون برابر دشمن ایستادگی کنند.

آیت‌الله فاطمی نیا تأکید کرد: یکی از اصل‌هایی که باید مورد توجه رسانه‌ها باشد، اصل صداقت و امانت‌داری درون اطلاع‌رسانی به مردم هست. صداقت به اندازه‌ای اهمیت دارد که می‌توان تداوم و استمرار فعالیت رسانه را به آن مربوط دانست.

وی تصریح کرد: چون مردم تا زمانی که یک خبرگزاری یا روزنامه را صادق و راستگو می‌دانند، به اخبار و اطلاعات وی اعتماد می‌کنند و از آن استفاده کردن می‌کنند. ولی به محض اینکه احساس ناامنی کرده و تصور کنند خبرگزاری و روزنامه قصد فریب و اغفال آن‌ها را دارد از آن روی‌گردان می‌شوند.

این استاد اخلاق همچنین با اشاره به تهدیدهای خارجی و لزوم استمرار مقاومت رسانه‌های اسلامی و برحق یادآوری کرد: سایت‌های خبری دشمن و شبکه‌های تلویزیونی خبری بیگانه تلاش می‌کنند اطلاعات دروغ را درون قالب راستی و صداقت به مردم ما عرضه کنند.

وی افزود: درون این شرایط هست که رسانه‌های داخلی باید با هشیاری این فریب‌کاری را تشخیص دهند و اطلاعات صحیح را به بیانی قابل درک و دوستانه به مردم عرضه کنند.

آیت‌الله فاطمی نیا تصریح کرد: البته خوشبختانه مردم ایران، مردمی هشیار و دانا هستند و می‌توانند صداقت را از فریب تشخیص بدهند. ولی این نکته، به معنی ساده شدن کار رسانه‌های ما نیست. چون خبرنگاران مسئولیت سنگین اطلاع‌رسانی دقیق و سنجیده را بر عهده دارند و درون شرایطی که دشمن با ابزارها و شیوه‌های مختلف قصد غافل کردن ملت ایران را دارد، خبرنگاران هشیار و آگاه باید درون برابر آن‌ها ایستادگی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *