افتتاح نخستین باشگاه پیاده‌روی نوردیک ایران درون مجموعه ورزشی شهید کشوری- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از رابطه ها عمومی مجموعه ورزشی شهید کشوری، جلسه‌ای با حضور آناهیتا شیرودی مدیر مجموعه ورزشی شهید کشوری و تیمور فارسی مدان رئیس انجمن پیاده‌روی نوردیک و چندی از کارشناسان مربوطه عصر روز گذشته درون دفتر مدیریت مجموعه برگزار شد که درون آخر مقرر شد همزمان با جشن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، باشگاه و کلاس های آموزشی این رشته درون مجموعه ورزشی شهید کشوری مسیر اندازی شود.

رشته پیاده روی نوردیک، رشته ورزشی نوین با روشی موثر درون پیاده روی با کمک باتوم‌ها درون جهان هست. این رشته ورزشی درون سال ۱۹۴۰ از کشور فنلاند شروع و از سال ۱۹۹۸ به شکل منسجم به صورت یک سازمان جهانی شروع به کار کرد. درون حال حاضر ۲۴ کشور با بیش از ۱۰ میلیون نفر عضو آن هستند.

تیمور فارسی مدان درون سال ۲۰۱۶ کار به گرفتن نمایندگی انجمن میان‌المللی پیاده روی نوردیک درون ایران کرد که درون سال ۲۰۱۷ توانست موافقت این سازمان را کسب کند و پس از رایزنی های بسیار درون سال ۲۰۱۸ موفق به ثبت انجمن پیاده روی نوردیک ایران درون این سازمان شد که هم اکنون این انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *