تأمین نیازهای درمانی ایثارگران سیل‌زده خوزستان- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، سید منصور میرمرادی، معاون توسعه مدیریت و منبع ها بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد مدیریت بحران بنیاد به ارائه گزارشی از اقدامات بنیاد شهید ازبرای رسیدگی به ایثارگران آسیب‌دیده درون سیل پرداخت. اعضای ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان به شهرهای دیگر این استان نیز مسافرت کردند تا از نزدیک شرایط ایثارگران این مناطق را تحقیق کنند.

عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درون خصوص شرایط بهداشتی منطقه گفت: طی سفری که به شهرها و مناطق مختلف داشتیم خوشبختانه مشکل درمانی و بیماری عفونی و مسری خاصی مشاهده نشد و اقدامات لازم ازبرای پیشگیری از این بیماری‌ها انجام شده هست، هرچند خطر بروز این بیماری‌ها با توجه به گرم‌تر شدن هوا وجود دارد و باید همچنان اقدامات پیشگیرانه ازبرای این مسئله انجام شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نیازهای درمانی ایثارگران نیز گفت: وسایل توان‌بخشی، تشک‌های مخصوص و دستگاه‌های کمک تنفسی به صورت تنخواه درون اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان قرار گرفته تا ایثارگرانی که این‌شکل وسایل را به دلیل سیل از دست داده‌اند بتوانند از آن‌ها استفاده کردن کنند.

سید منصور میرمرادی نیز درون گفت‌وگویی خبری گفت: ما درون ابتدای امر تلاش کردیم از تمام ظرفیت‌های بنیاد ازبرای اسکان ایثارگران آسیب‌دیده درون سیل استفاده کردن کنیم. ضمن اینکه تمام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران درون سراسر کشور تحت پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه قرار دارند و از تمام ایثارگران آسیب‌دیده درون هر نقطه‌ای از کشور تقاضا داریم به یکی از ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا نمایندگی‌های بیمه کوثر مراجعه کنند تا اقدامات لازم ازبرای برآورد خسارت و واریز مبلغ بیمه صورت بگیرد.

معاون توسعه مدیریت و منبع ها بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ازبرای موضوع اشتغال ایثارگرانی که درون مناطق سیل‌زده دچار مشکل هستند نیز مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار درون نظر گرفته شده تا از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به این عزیزان ارائه شود و تمام ایثارگرانی که تاکنون از وام اشتغال استفاده کردن کرده‌ و دچار خسارت شده اند و یا آن دسته که از این وام استفاده کردن نکرده‌اند می‌توانند ازبرای دریافت وام اشتغال کار کنند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت خسارت‌ها و آسیب‌ها گفت: بیشتر خسارت‌های وارد شده به زمین‌های کشاورزی و محل های کسب و کار ایثارگران بوده و تعداد منازل آسیب دیده ایثارگران زیاد نیست، بنابراین می‌توان با استفاده کردن از ظرفیت های صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نسبت به حل مشکلات ایثارگران آسیب دیده از سیل کار کرد.

سید منصور میرمرادی درون این ملاقات با تشریح اقدامات ستاد مدیریت بحران بنیاد گفت: تمام ایثارگران دارای بیمه حوادث غیرمترقبه هستند و از خدمت ها آن تا سقف ۳۵ میلیون تومان بهره مند می شوند و این مبالغ درون اختیار ایثارگران معززی که دچار خسارت شده هست قرار می گیرد. بنیاد شهید و امور ایثارگران آخر تلاش را ازبرای کمک به ایثارگران انجام می دهد و امیدوارم مشکلات پیش آمده ازبرای ایثارگران آسیب دیده درون سیل به سرعت حل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *