جشن بزرگ «بچه‌های آفتاب» درون پردیس تئاتر تهران- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، اسماعیل قضات‌لو مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۵ و رییس فرهنگ‌سرای خاوران با اشاره به اینکه از امامان علیهم السلام اینگونه به ما رسیده هست که «شیعیان ما کسانی هستند که درون شادی ما شاد بوده و درون غم ما اندوهناک باشند» گفت: نیمه شعبان میلاد روشنایی بر دل‌های غفلت زده ما شیعیان هست تا بیش از این امام خود را تنها نگذاشته و دست یاری به سویش دراز کنیم. وظیفه ماست که ندای لبیک خود را به پیشگاه حضرت مهدی(عج) عرضه کرده و با معرفت کامل نسبت به ایشان به وظایف خود درون قبال آن حضرت جامه عمل بپوشانیم.

 

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ مهدوی درون جامعه و عمق بخشیدن به معرفت دینی کودکان و نوجوانان درون جشن‌های نیمه شعبان باید مورد توجه قرار گیرد و با معرفت و آگاهی همراه باشد. بر همین اساس جشن بزرگ «بچه‌های آفتاب» با حضور بیش از هزار کودک ایرانی، یمنی و سوری و همچنین همراهی کودکان شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.

قضات‌لو با اشاره به حضور خانواده شهدای حریم ولایت درون این مراسم بیان کرد: به قصد نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل و الگوپذیری از ایثارگری فرزندان و خانواده شهدا، اجرای برنامه‌های قدردانی و تجلیل از خانواده شهدا امری ضروری هست، به چه دلیل که قدردانی از این قشر قدردانی از شهدا به شمار می‌رود، برهمین اساس حضور کودکان شهدای مدافع حرم درون این برنامه به‌ قصد تجلیل از این غنچه‌های مقاومت تدارک دیده شده هست، که درون آن از کودکان شهدای حریم حضرت زینب(س) تقدیر می‌‌شود.

وی گفت: درون این مراسم گروه سرود شهدای افغانستان و گروه تئاتر کودک اجرا می‌کنند و برگزاری مسابقه و پذیرایی از دیگر قسمت‌های این مراسم هست.

از کودکان علاقه‌مند دعوت می‌شود ازبرای شرکت درون جشن بزرگ «بچه‌های آفتاب»، دوشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۰ به نشانی: میدان خراسان، خیابان خاوران، پردیس تئاتر تهران مراجعه کنند و ازبرای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۰۱۵۴۲۳ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *