دستور رئیس سازمان صدا وسیما ازبرای صیانت از زبان فارسی اصیل- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، عبدالعلی علی‌عسکری درون این دستور به ابلاغیه چند ماه پیش خود ازبرای ارزیابی روزانه مجریان و برنامه‌های تلویزیونی از منظر رعایت زبان فارسی اشاره کرده و افزوده هست: علاوه بر مرکز نظارت و ارزیابی سازمان که پیش از این مقرر شده بود به صورت روزانه گزارشی از عملکرد مجریان درون رعایت زبان فارسی تدوین و به مسئولان شبکه‌ها ابلاغ کند. شورای تخصصی مجریان باید بر مبنای این گفته نظام تشویقی و تنبیهی دقیقی ازبرای مجریان درون این زمینه طراحی و به فوریت آن را اجرا کند .

رئیس رسانه ملی با اشاره به سخنان دیشب رهبر انقلاب و انتقاد از بعضی شعرهایی که درون موسیقی پایانی بعضی مجموعه تلویزیونی‌ها استفاده کردن می‌شود خطاب به دفتر موسیقی و سرود دستور داد تا با تشکیل شورای جدیدی شعرهای پیشنهادی دراین زمینه را علاوه بر تحقیق معمول ،یک دفعه دیگر با حساسیت و دشوار‌گیری بیشتر تحقیق کند وآن را با اصول زبان و ادبیات فارسی اصیل تطبیق دهد.

علی‌عسکری درون این دستور به دفتر موسیقی و سرود تأکید کرده هست: برغم اینکه پیش از این اشعار ارائه شده ازبرای تولید موسیقی پایانی مجموعه‌های تلویزیونی درون آن دفتر تحقیق می‌شده هست ولی با توجه به بیانات گذشته رهبر انقلاب ضروری هست با بازمهندسی نظام تحقیق این اشعار، شورای جدیدی تشکیل دهید و با نظارتی ویژه شعرو ادب فارسی را پاس بدارید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *