ساخت مجموعه تلویزیونی ” نامیرا” منتفی شد/ حکایت مقدس هشت سال شرمندگی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم صادق کرمیار نویسنده درون یادداشتی که یک نسخه از آن را درون اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داد. از منتفی شدن ساخت مجموعه تلویزیونی ” نامیرا” به دلیل پاپس کشیدن تهیه کننده آن خبر داد.

وی نوشت: ” روز گذشته با یکی از دوستان محقق درمورد عددهای مقدس مصاحبه می‌کردیم که از ایشان پرسیدم، اعداد مقدس را کم و بیش همه می‌شناسیم، مانند عدد هفت که از عهد عتیق به عنوان عدد مقدس از آن نام برده شده. الان می‌خواهم بدانم نقش عدد هشت درون آفرینش چیست؟

ایشان که درون این زمینه تحقیق کرده بود، گفت: اعداد تا هفت نشان از رویش زمینی دارند و با گذر از هفت و رسیدن به هشت زایش تازه ای صورت می‌گیرد که این زایش ملکوتی هست و سر بر آسمان دارد. درون واقع عدد هشت رابط میان زمین و آسمان هست. گویی رسیدن به عدد هشت کامل شدن درون نشئه زمینی و بازآفرینی و نوزایی درون نشئه ای دیگر هست.

پس توضیح داد که درصورتیکه عدد هفت مربوط به عهد عتیق هست، عدد هشت مربوط به عصر تازه هست و این عدد نه تنها درون کهکشان‌ها عامل زایش دوباره هست، بلکه درون جامعه انسانی نیز مفهوم باروری و میلاد تازه دارد. مانند هشت سال دفاع مقدس یا هشت سال جنگ با داعش که هر دو مربوط به عصر تازه هست و می‌تواند عامل نوزایی این جوامع باشد. با همین قیاس می‌توان گفت درون فرد فرد انسان‌ها نیز عدد هشت می‌تواند عامل بازآفرینی و رویش مجدد باشد. ما ایرانی ها چقدر خوش شانسیم که امام هشتم (ع) درون کنار ماست.

پس از این توضیح کامل این دوست محقق گفتم: ازبرای من هم عدد هشت درون طول زندگی اجتماعی و شخصی‌ام چنین مفهومی داشته.

پس توضیح دادم که به عنوان مثال کتاب «نامیرا» را سال ۱۳۸۰ نوشتم و هشت سال پس از نگارش، به این معنی درون سال ۸۸ به چاپ رسید و میلاد دوباره یافت. یا این که چند روز پیش پس از هشت سال تازه متوجه شدم که بنده به شکل کاملا ناگفته و نانوشته به مدت وقت هشت سال هست که درون صدا و سیما، سینما و غیره ممنوع الکارم.

دوست محققم تذکر داد که الف و لام هرگز پیشوند واژه فارسی نمی‌شود. ولی من ضمن پوزش از این دوست نکته سنج، هیچ واژه ای رساتر از این نتوانستم پیدا کنم. دوست محققم گفت: به نظرم همین بیکاری هشت ساله و بسته بودن درهای هشتگانه درون هشت جهت کشور درون هشت سال گذشته، شاید عاملی ازبرای میلاد و زایش دوباره تو باشد تا دریابی تمام مسیر ها و جهت های هشتگانه زمین همچنان بسته هست و درصورتیکه به روزنه‌های نوری که از آسمان بر زندگی تو می‌تابد نظر کنی، مسیر های آسمانی گشوده می شود؛ و این نعمتی هست که خداوند بر تو تفضل کرده بلکه قدر بدانی و سپاس بگزاری.

و من به فکر فرو رفتم و دوباره به یاد رمان نامیرا افتادم و دیدم به شکلی کاملا اتفاقی درون تاریخ ۷/۱۰/۹۷ درون مصاحبه با خبرگزاری فارس عنوان کردم که می‌خواهم «کلیپ سینمایی نامیرا» را بسازم. ولی درست درون روز هشتم همان ماه، کسانی که پیش قدم شده بودند تا بودجه کلیپ را تامین کنند و هشت شبانه روز ولیمه می‌دادند تا مرا راضی به این کار کنند، به ناگهان پا پس کشیدند و بی آن که دلیلی عنوان کنند، از این کار عنوان انصراف کردند.

من هم اصلا از آنان نپرسیدم که به توصیه چه کسی یا کسانی از این کار منصرف شدند. به این ترتیب، ساخت کلیپ سینمایی نامیرا توسط من به کل منتفی شد و درون این قضیه به دو موضوع با اهمیت پی بردم؛ یکی این که فهمیدم ضریب هوشی من هشت سال وقت لازم دارد تا درست عمل کند و به درک صحیحی از ماجراهای پیرامون برسد و مرا هشت سال درون هشت جهت بچرخاند تا دریابد که ممنوع الکاری ناگفته و نانوشته چه مفهومی دارد.

ولی ناراحتی عمیق من نه به واسطه هشت سال گذشته که به دلیل همین هشت روز گذشته هست که هشت نفر از دوستان دور و نزدیک درون تلگرام و اس…ام…اس و واتساپ به بنده پیام داده اند که درون آستانه سال نو که داریم وارد سال ۹۸ می شویم، کمک های خود را ازبرای خانواده‌های خواهان به شماره کارت عنوان شده واریز بفرمایید. می دانم که هر هشت نفر این دوستان، کاملا صادقانه و دلسوزانه می خواهند به نیازمندان کمک کنند. و من چقدر آرزومندم که کاش می توانستم به اندازه ای که درون شأن این دوستان و آن خانواده های محترم هست، کمک کنم.

ولی با شرمندگی زمانی به موبایل بانک خود مراجعه کردم و مانده حسابم را دیدم، به طور کاملا اتفاقی متوجه شدم، تنها ۸۰۰ ریال درون حسابم پول رایج مملکت وجود دارد و تنها می توانم به هر کدام از این دوستان ۸۰ ریال کمک کنم و این بزرگترین شرمندگی زندگی هشت سال گذشته من بود که حتی از شرمندگی درون برابر خانواده نیز بیشتر هست.

دوست محققم به من امید داد و گفت: تردید نکن که پس از این هشت سال، زایش دوباره ما شروع می شود و شک نکن که عدد هشت از عالم بالاست و درون سال ۱۳۹۸ شاهد رویش و نوزایی و شکوفایی خواهیم بود و باز یقین داشته باش که درون این سال شاهد تعادل کیهانی خواهیم بود و حضرت باری، بندگان شوربختش را به حال خویش رها نخواهد کرد! آمین یا رب العالمین!”.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *