صالحی‌امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی‌کنیم/ مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک درون آخر مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک، اظهار داشت: ژیمناستیک درون ایران قدمت بالای ۷۰ سال دارد و معتقدم درصورتیکه خوب معرفی شود افراد بسیار زیادی به آن علاقمند می‌شوند.

وی ادامه داد: تجهیزات این رشته عمدتاً وارداتی و گرانقیمت هستند. البته هم ما و هم وزارت ورزش کمک می‌کنیم تا این مشکل برطرف شود. اهالی ژیمناستیک حق دارند که از موضوع تجهیزات ناراحت باشند؛ ما هم کمک می‌کنیم بخشی از وسایل مورد احتیاج درون سال جاری و بخشی هم سال پس  تامین شوند.

رئیس کمیته ملی المپیک، گفت: گردش مالی فدراسیون ژیمناستیک باید دو سه برابر شود تا این رشته بتواند نیازهای خود را پاسخگو باشد، تاکید من این هست که رسانه‌ها بیشتر به ژیمناستیک بپردازند، چون جذابیت دارد و باور دارم ژیمناستیک ایران درون آسیا یک جهش بزرگ خواهد داشت.

صالحی‌‌امیری درون جواب به این سوال که درون فاصله یک سال تا المپیک چقدر از دغدغه ورزشکاران آگاه هست؟ تاکید کرد: ما مسئولان شأنی جزء خدمت نداریم و بر همین اساس به صورت روزانه مسائل قهرمانان را دنبال می‌کنم. یکی از دغدغه‌های وزیر ورزش موضوع رسیدگی به قهرمانان هست. من کانالی را درون فضای مجازی ایجاد کرده‌ام و به صورت مجازی با ورزشکاران درون ارتباط هستم، درصورتیکه لازم باشد شخصاً با آنها تماس می‌گیرم به چه دلیل که ازبرای من این دغدغه‌ها و سلامت ورزشکاران با اهمیت هست و به همین دلیل روزانه یک ساعت وقت مفید ازبرای این موضوع صرف می‌کنم.

وی درمورد شرایط تیم فوتبال امید، خاطرنشان کرد: ما درون انتخاب کادر فنی و سرپرستی مداخله نداریم و این وظیفه فدراسیون هست. زمانی که کرانچار سرمربی تیم امید شد حمایت کردیم و از تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال پس از تعقیب کادر فنی نیز حمایت لازم را داشتیم. انتظار مردم این هست که تیم امید باید به المپیک صعود کند، باشگاه‌ها هم باید بازیکنان مورد احتیاج را درون اختیار این تیم بگذارند. ما هم وظیفه حمایت مادی و معنوی از تیم امید را داریم و امیدوار هستیم که این تیم المپیکی شود. این قول را می‌توانم بدهم که از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی‌کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک درمورد صحبت‌های روز گذشته علیرضا دبیر، که گلایه‌آمیز بود و بحث بدهی ۵۰ میلیاردی را مطرح کرد، تصریح کرد: کشتی رشته اول ما هست و ازبرای ما تنها یک ورزش  نیست، بلکه هویت ملی ما محسوب می‌شود از این جهت وظیفه داریم حداکثر همکاری را داشته باشیم. ۳ مسئله درمورد این رشته وجود دارد؛ موضوع اول بحث ثبات مدیریتی هست که باید پس از برگزاری انتخابات حاکم شود، تا کشتی با برنامه‌ریزی تازه و با حداکثر ظرفیت ازبرای کسب موفقی و مدال بدرخشد. موضوع دوم منبع ها مالی هست، بخشی از بدهی فدراسیون مربوط به گذشته می‌شود که درون همه دوره‌ها وجود داشته هست. حمایت مالی از فدراسیون ازبرای برگزاری اردوها وجود دارد. بحث سوم اسپانسرهای فدراسیون هست؛ باید از حامی مالی فدراسیون تقدیر کنیم که همواره حمایت مستمری را داشته هست. البته باید حامیان تازه نیز جلو بیایند.

صالحی امیری درون این باره ادامه داد: بودجه فدراسیون کشتی درون کمیته ملی المپیک ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و درون وزارت ورزش نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان هست…ما درون کمیته ملی المپیک تاکنون ۲ میلیارد تومان به این فدراسیون پرداخت کرده‌ایم که چیزی نزدیک به ۹۰ درصد بودجه مصوب شده هست. این درحالی هست که به سایر فدراسیون‌ها تقریباً ۷۰ درصد بودجه را داده‌ایم. همین مسئله نشان می‌دهد که ما این رشته را مورد توجه قرار می‌دهیم، البته می‌دانیم کافی نیست و باور داریم باید بیشتر از این میزان حمایت شود، البته ملت هم این انتظار را از علیرضا دبیر دارند که درون رویدادهای پیش‌رو و المپیک کشتی کام مردم ایران را شیرین کند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *