طرح پوستر “بنّای شهادت” به مناسبت سالروز شهادت عبدالحسین برونسی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا خانه طراحان انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز شهادت فرمانده دلاور تیپ ۱۸ جوادالائمه(ع) “عبدالحسین برونسی” با هنرمندی مجید کشاورزی کار به طراحی پوستری با نام “بنّای شهادت” کرد.

شهید عبدالحسین برونسی درون سوم شهریورماه ۱۳۲۱ درون روستای گلبوی کدکن از توابع شهرستان تربت حیدریه به دنیا آمد. پدرش حسین‌علی و مادرش فضه نام داشت. تحصیلات ابتدایی را درون زادگاهش گذراند. ابتدا به کشاورزی و سپس به بنایی پرداخت. فرمانده تیپ ۱۸ جواد‌الائمه (ع) بود. بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۶۳، درون هورالعظیم به شهادت رسید. پیکرش درون منطقه بر جای ماند. پس از ۲۵ سال پیکرش شناسایی و درون بهشت‌رضا مشهد به خاک سپرده شد.

ماجرای ارادت  و توسلات این شهید بزرگوار به حضرت فاطمه زهرا(س) و درون پی آن، گشوده شدن دشوار‌ترین گره‌های عملیات سربازان اسلام،  به شکل‌ای عیان بود که نقل محافل سربازان و فرماندهان دفاع مقدس بود و اکنون نیز پس از سال‌ها که از شهادت وی می‌گذرد، این خاطرات همچنان تازه‌گی خود را حفظ کرده هست. درون یکی از این خاطرات یکی از همرزمان شهید که از شهید برونسی اصرار بر توضیح چگونگی پیروزی درون یکی از عملیات‌های حساس می‌کند، وی توضیح می‌دهد:

«شب عملیات به یک میدان مین رسیدیم. یک گردان منتظر دستور من بود. گشتیم تا شاید بتوانیم معبر عراقی‌ها را پیدا کنیم، ولی پیدا نکردیم. متوسل شدم به بی بی حضرت زهرا(س)، قلبم شکست. گریه‌ام گرفت. نمی‌دانم چند دقیقه گذشت. یک دفعه گویی از اختیار خودم بیرون آمدم. رفتم سراغ گردان، درون یک حال از خود بی خودی دستور برپا دادم. پس هم دستور هجوم. بچه‌های اطلاعات داد و بیداد می‌کردند. محمدرضا فداکار می‌گفت: آن شب حتی یک مین هم عمل نکرد. چند روز پس که سه نفر از بچه ها گذرشان به همان میدان مین افتاده بود، نخستین نفر که پا به آن میدان گذاشته بود، یک مین عمل کرد و پایش قطع شد! بچ‌ها با سنگ و کلاه بقیه مین‌ها را امتحان کردند، همه منفجر شدند». کتاب «خاک‌های نرم کوشک»، زندگی‌نامه و خاطرات شهید عبدالحسین برونسی از پر فروش‌ترین و پر تیراژترین کتب دفاع مقدس هست که ده‌ها دفعه تجدید چاپ شده هست.

رهبر معظم انقلاب پیش از این درمورد این شهید بزرگوار فرموده بود: «به نظر من شهید برونسى و امثال وی را باید نماد یک چنین حقیقتى به حساب آورد؛ حقیقت پرورش انسانهاى بزرگ با معیارهاى الهى و اسلامى، نه با معیارهاى ظاهرى و معمولى. به هر حال هر چه از این بزرگوار و از این بزرگوارها تجلیل بکنید، زیاد نیست و به جاست».

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *