عنایت‌بخشی: کم‌کار شدم تا بازیگر کار ماندگار باشم/ جلال درون “بر سر دو راهی” مخاطب را غافلگیر می کند+ کلیپ- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ درون کنار مجموعه تلویزیونی‌های طنز تلویزیون، «بر سر دو راهی» یک ملودرام عاشقانه هست. یکی از اتفاقات جذاب و جالب توجه بازگشت عنایت بخشی به تلویزیون هست که به تعبیر حامد عنقا تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی نوروزی شبکه دو سیما، عنایت بخشی پس از سال‌ها یک نقش منفی خیلی خوب گیم می‌کند. نقش منفی متفاوتی که کمتر نقش منفی درون تلویزیون دیده‌ایم. البته نقش منفی مثل بیژن امکانیان درون مجموعه تلویزیونی «پدر» اگزجره و مشمئزکننده نیست و نقش منفی خاصی نیست. از این کاراکترها درون محله‌های قدیمی مثل خیابان ایران دیده بودیم و امروزی هم کمتر این کاراکترها را دیده‌اند.

عنایت بخشی خیلی اهل مصاحبه نیست ولی احترام گذاشت و یک گفتگوی کوتاه با این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون انجام دادیم. یکی از نکات جالبی که بخشی به آن اشاره کرد “رویارویی خانواده‌ها درون شب عید با کاراکتر جلال «بر سر دو راهی» که این دفعه قرار هست غافلگیرشان کند.”

نمایی از عنایت بخشی درون مجموعه تلویزیونی «بر سر دو راهی»- نوروز ۹۸- شبکه دو

یکی از نکاتی که این روزها بسیاری سوال برایشان پیش آمده کم‌کاری این بازیگر سینما و تلویزیون هست؛ این شب‌ها شاید با تماشای مجموعه تلویزیونی «ولایت عشق» درون شبکه قرآن و آثار نمایشی دیگر دلمان ازبرای نقش‌آفرینی منحصر به فرد وی تنگ شود. وی درون جواب به این سوال که به چه دلیل این روزها کمتر درون آثار نمایشی تلویزیون و سینما نقش‌آفرینی می‌کند به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: یک نوع ساده‌نگری درون فیلمنامه‌ها می‌بینم و پیشنهادها خیلی منسجم نیستند. کارهایی که می‌پذیرفتیم از یک عمق و تأملی ازبرای هنرپیشه برخوردار بودند ولی فیلمنامه‌ها سطحی شده‌اند و جای کار ازبرای بازیگر نمی‌گذارند. ترجیح می‌دهم بازیگر این کارها نباشم و منتظر کارهای ماندگار باشم.

وی درمورد نقش “جلال” بر سر دو راهی تصریح کرد: جلال کاراکتری چند بعدی و خاص هست ولی ما به ازای آن را درون جامعه می‌بینیم و هیچ شخصیتی وجود ندارد که تنها یک نمونه از آن وجود داشته باشد. زمانی انسانی بر سر دوراهی قرار می‌گیرد، انتخاب مسیر درست به شعور وی بستگی دارد، به دانش وی وابسته هست و آدم باید بداند کجا می‌رود و ازبرای چه؟ زمانی انسان این چیزها را بداند و آگاه باشد مسلماً مسیر درست را انتخاب خواهد کرد و به هدفی که به آن فکر می‌کند می‌رسد.

این بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون تاکید کرد: با اهمیت این هست که شما چگونه درمورد زندگی فکر می‌کنید و از زندگی چه می‌خواهید. زمانی تکلیف شما با خودتان روشن نباشد مسلماً با جامعه و مردم هم تکلیف روشنی نخواهید داشت. به قول مولانا؛ پیش چشمت داشتیم شیشه‌ای کبود لاجرم دنیا کبودت می‌نمود. بنابراین عینکی که شما به چشم می‌زنید و زاویه دید شما به زندگی خیلی با اهمیت هست و این به شعور و مطالعه شما بستگی دارد و هیچ چیز درون زندگی به سادگی و مجانی به دست نمی‌آید. باید تلاش کرد و به دست آورد.

بخشی درون آخر خاطرنشان کرد: سال نو را به مردم عزیزمان تبریک می‌گویم و صمیمانه آرزو می‌کنم سالی خوب و پر از نعمت، برکت، آسایش و آرامش باشد ازبرای مردم خوب سرزمین‌مان.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *