«قصه عروسک‌ها» نمایشی از امید به زندگی هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «قصه عروسک‌ها» شب گذشته درون قالب جشنواره تلویزیونی مستند به روی آنتن شبکه مستند رفت. مستندی با روایت متفاوت از دل یکی از روستاهای استان اصفهان که به قصه یک خانم عروسک‌ساز می‌پردازد. 

سید مصطفی فخاری، کارگردان این کلیپ نیمه بلند، راجع به سوژه این مستند گفت: این مستند، قصه زندگی خانم خدیجه عباسی هست. وی که با فاصله بسیار زیادی نسبت به شهر اردکان ساکن هست، زندگی سختی را درون کنار همسر از کارافتاده‌اش و هفت فرزند خود دارد. وی ازبرای این که درآمدی داشته باشد و اوقات فراغت خود را پر کند، به ساخت عروسک‌های مختلف مشغول هست. درون این مستند، قصه زندگی این خانواده درون کنار شغل‌های آنان به این معنی کشاورزی و دامداری و عروسک‌سازی‌های خدیجه روایت شده هست. درصورتیکه به خانه آنان بروید شاید باور نکنید که درون چنین جایی انسان زندگی می‌‌کند ولی با این حال، خانم عباسی با روحیه بسیار زیادی مشغول به کار هست. 

وی درون مورد دلیل انتخاب این سوژه گفت: دلیل اصلی ازبرای انتخاب این سوژه، شرایطی هست که بر زندگی وی حاکم هست. شاید خیلی از افراد درصورتیکه درون موقعیت وی قرار بگیرند، اصلا زندگی نکنند یا از آن ناامید شوند. جالب هست بدانید که هر هفت فرزند این خانم، افراد نسبتا موفقی شده‌اند با این که درون شرایط سختی رشد پیدا کرده‌اند. 

این کارگردان و مستندساز درون مورد ساخت این مستند گفت: ساخت مستند قصه عروسک‌ها زمانی اتفاق افتاد که کمتر کسی ایشان را می‌شناخت ولی پس از ساخت این کلیپ و نمایش آن درون چند جشنواره استانی، ایشان شناخته شد و افراد زیادی ازبرای کمک به ایشان به محل زندگی‌اش مراجعه کردند. 

فخاری به اهمیت برگزاری جشنواره تلویزیونی مستند و ایجاد فرصت ازبرای مستندسازان شهرستانی اشاره کرد و گفت: باید بگویم که جشنواره تلویزیونی مستند به ما بسیار کمک کرد که دیده شویم و آثار خود را درون معرض عموم قرار بدهیم. گاهی اوقات ممکن هست که افراد بسیار خوبی درون شهرستان‌ها وجود داشته باشند که کمتر کسی آنان را شناخته هست. این جشنواره کمک می‌کند که آثار ما دیده شود و بعدا درون جاهای دیگر مورد استفاده کردن قرار بگیریم. علاوه بر این، این انگیزه را درون ما ایجاد می‌کند که بیش‌تر تلاش کرده و پیشرفت نماییم. 

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *