قول مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان؛ درون جمع ۴ تیم برتر آسیا قرار می گیریم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، تمرین تیم ملی والیبال بانوان امروز عصر برگزار شد.
جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان درون جمع خبرنگاران درمورد شرایط تیم ملی اظهار داشت: اردوهای آماده‌سازی عمومی و سازگاری ما به آخر رسید و الان وارد دوره آماده‌سازی ویژه شده ایم. برنامه هایی که فکر می کنیم احتیاج باشد به کار می گیریم و روی تاکتیک‌هایی که لازم هست پیاده کنیم کار کرده ایم. با توجه به اهدافی که داشتیم پیش رفته ایم و با این مسیر که پیش برویم نتایج درخشانی کسب خواهیم کرد.

مهرگان درمورد تورنمنت اسلوونی گفت: درون طول تمرینات می‌توانیم بازیکنان را به ماکسیمم پتانسیل برسانیم ولی گیم تدارکاتی سبب می‌شود ظرفیت بازیکنان را توسعه داده و آنان را از نظر هماهنگی آماده کنیم. درون تورنمنت های اروپایی چون حریفان سطح بالایی حضور دارند و با روش متفاوتی گیم می‌کنند می توانیم بازیکنان را محک بزنیم.

وی ادامه داد: حضور بازیکنان ایران درون تورنمنت اسلوونی سبب می‌شود تا آنها شناخته شوند و احتمال لژیونر شدن بازیکنان نیز به مراتب بالاتر می رود.

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان افزود: امیدوارم درون فصل آینده درون لیگ های خارجی بیش از ۱۰ بازیکن داشته باشیم. ترکیه هم لیگ خوبی دارد امیدوارم بتوانیم به سوپرلیگ ترکیه بازیکنان بیشتری را معرفی کنیم این موضوع به سطح والیبال ایران هم کمک خواهد کرد به چه دلیل که لیگ ایران جوابگو نیست مهمترین کار سیستم والیبال این هست که بازیکنان را به لیگ های دیگر سوق دهیم.

مهرگان درمورد اینکه ما ۳ لژینور درون ترکیه داشتیم حضور آنها درون تیم ملی چقدر کمک کرده هست خاطرنشان کرد: تعداد گیم های مفید این بازیکنان ۱۷ ۱۸ تا بوده هست که کمک کرد به ثبات تکنیکی برسند تا لحظه پرفشار عملکرد خودشان را داشته باشند. بازیکنان به گیم سطح بالا احتیاج دارند که معمولاً سالی ۴۰ گیم هست ولی ما درون لیگ خودمان ۴-۵ گیم خوب داریم که درون کشورهای دیگر این عدد به ۲۰ می رسد والیبال ایران درون مسیر خوبی قرار گرفته هست.

وی درون ادامه این صحبت‌ها درون خصوص اینکه ۱۰ سال والیبال بانوان بدون تغییر بوده و فکر می‌کنید والیبال ایران کی می تواند مدعی باشد تصریح کرد سوال خوبی پرسیدید فکر می‌کنم سال گذشته مقدمات خوبی داشتیم الان این آمادگی وجود دارد و به فدراسیون کمک می‌کند که به بالاترین پتانسیل برسیم ازبرای هر چیزی ظرفیت وجود دارد مثلاً تیم ملی فوتبال ایران درون جام جهانی بارها شرکت کرده ولی کسی نمی گوید این تیم کی قهرمان می شود چون باید ظرفیت آن وجود داشته باشد و این مسیر را ادامه می‌دهیم این قول را می دهم که امسال درون آسیا بهترین خواهیم بود و غافلگیری خواهیم داشت اینکه ششم آسیا شویم دیگر هدف ما نیست بلکه ما ازبرای اهداف بزرگتری تلاش می‌کنیم.

وی همچنین درمورد اینکه هدف بزرگ شما چیست عنوان کرد: شاید امسال شروع ما باشد که ایران خود را تثبیت کند و جزو برترین ها باشد ما ازبرای حضور درون جمع ۴ تیم برتر آسیا تلاش می کنیم بدون اینکه این موضوع رویا باشد روی آن تمرکز می کنیم این هدف ماست و ما ازبرای آن تلاش می‌کنیم.

مشاور فنی والیبال بانوان درمورد حضور جوانان درون تیم ملی یادآور شد: با توجه به احتیاج هایی که داشتیم و ارزیابی ما از تورنمنت های قبلی بازیکنان معرفی شدند. درون اینجا باید از مربیان استان ها هم تشکر کنم. ترکیب ما از بازیکنان امید بزرگسال هست و با همین ترکیب هم تیم اعزام خواهند شد ما به سن و سال نگاه نمی کنیم نگاه می کنیم چه کسی می تواند کمک کند.

مهرگان درمورد هم گروهی ایران با تیم های سنگاپور و کره جنوبی درون مسابقات قهرمانی آسیا گفت: حریفان ما درون مرحله پس چین تایپه و تایلند احتمالاً خواهند بود. تمرین مربوط به این مناسبت هست اینکه بعضی می‌گویند تیم‌های شرق آسیا سرعتی هستند این فکر غلط هست آنها با حوصله و کیفیت گیم میکنن معمولا کم غلط توپ گیر و کم خطا هستند ما باید درون دریافت و توپ گیری کیفیت بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *