ماجرای پخش نشدن «گیله‌وا» چیست؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، تلویزیون سردرگمِ پخش یک مجموعه تلویزیونی هست که‌ آیا جدیدترین محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج را روی آنتن ببرد یا خیر؟ چون از روز اول مطرح شد که شبکه سوم سیما این کار را انجام می‌دهد و کار اردلان عاشوری با گیم بهروز شعیبی درون نقش میرزا کوچک‌خان جنگلی را مخاطب می‌بیند. این اتفاق ازبرای قبل از پخشِ مجموعه تلویزیونی «گاندو» هست ولی «آچمز» هم از شبکه سه پخش شد و کماکان خبری از این مینی مجموعه تلویزیونی نشد.

کیفیت پایین مجموعه تلویزیونی و پاره ای مشکلات را بعضی عواملِ روی آنتن نرفتن این مینی مجموعه تلویزیونی از شبکه سه سیما می‌دانند. البته که چند روز پیش عنوان شد «گیله‌وا» را شبکه افق پخش می‌کند و یکی از مدیران شبکه افق درون گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم این موضوع را تکذیب کرد و گفت: اصلاً چنین خبری از سمت شبکه افق عنوان نشده و ما قرار هست از فردا شب ساعت ۲۳:۳۰ مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» را روی آنتن ببریم.

ولی اردلان عاشوری کارگردان مجموعه تلویزیونی گفته که هم اکنون تبلیغات مناسبی ازبرای مجموعه تلویزیونی نشده و تلاش‌کرده‌اند تا جلوی نمایش این مینی مجموعه تلویزیونی را از شبکه افق بگیرند. وی از پخشِ «گیله‌وا» درون شرایط بهتری خبر داده هست.

اینجا مسئله، مسئله پخش یک مجموعه تلویزیونی تلویزیونی نیست بحثِ هدررفتن تولید یک اثر هست. مقصر عدم نظارت لازم بر پروژه‌هاست که درون وقت پیش‌تولید، تولید و پس از تولید آنچنان که باید و شاید دقت لازم بر نظارت مجموعه تلویزیونی‌های تلویزیونی نمی‌شود.

بعضاً مجموعه تلویزیونی‌ها دچار معضلاتِ سوژه‌ای، موضوعی، شخصیت‌پردازی، فیلمنامه‌ای و ایجاد تناقض‌ نمایشی هستند که بایستی جلویِ پخش آن‌ها گرفته شود یا به قولی شاهد بخشنامه‌های تنبیه و تشویق ازبرای ساخت آثار بهتر درون حوزه مجموعه تلویزیونی‌سازی باشیم. مطمئناً با این مسیر، حتماً تهیه‌کننده، کارگردان و حتی بازیگر از هیچ کوششی ازبرای بهتر بودن و فرار از ضعف و فقدان‌های نمایشی، دریغ نخواهد کرد.

از طرفی دلیل اصلی عدم پخش «گیله‌وا» ممنوع‌التصویری خانم بازیگر نیست؛ همان نکته‌ای که چندی‌پیش رابطه ها‌عمومی سازمان صداوسیما درمورد آن نوشت: سازمان صداوسیما تا به حال کسی را رأساً ممنوع‌التصویر نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد.  درصورتیکه این عامل دخیل باشد حتماً «ترور خاموش» شبکه یک هم روی آنتن نخواهد رفت، چون همان بازیگر درون این مجموعه تلویزیونی تلویزیونی نقش موثری هم دارد و این روزها تیزر پخش این مجموعه تلویزیونی درون تلویزیون پخش می‌شود. 

جزیره‌ای عمل کردن و اتخاذ هر تصمیم و سیاست اجرایی درون هر شبکه تلویزیونی جزو دلایلی هست که «گیله‌وا» فعلاً پخش نشده هست. البته درصورتیکه به کیفیت مجموعه تلویزیونی‌ها هم توجه شود و ازبرای تولید و پخشِ مجموعه تلویزیونی درون تلویزیون امتیاز مثبت و منفی و یک ساختار اصولی درنظر گرفته شود حتماً تلویزیونی‌ها بدون سردرگمی با آثار سریالی و حتی برنامه‌ای رفتار خواهند کرد. مخاطب هم این‌قدر از فقدانِ آثار جذاب برنامه‌ای و سریالی رنج نخواهند برد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *