ملاقات رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی با حسین انتظامی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، درون ابتدای این ملاقات که امروز (شنبه) درون موزه سینما انجام شد حسین انتظامی ضمن خیرمقدم به میهمانان گفت: امیدوارم سفرتان به ایران با توفیقاتی همراه باشد. با توجه به مسئولیت شما درون تلویزیون اندونزی می توانیم درون زمینه نمایش کلیپ ها و مجموعه تلویزیونی های ایرانی همکاری بیشتری داشته باشیم. همچنین حضور شما درون بازار کلیپ جشنواره جهانی کلیپ فجر می تواند زمینه این همکاری را فراهم کند.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: علاوه بر این فعالیت ها امکان برگزاری ورک شاپ هایی ازبرای متقاضیان اندونزی درون ایران وجود دارد و هر وقت که مناسب بدانید فیلمسازان ایرانی هم درون جاکارتا حضورپیدا می کنند.

انتظامی با اشاره به توضیحاتی درمورد سینمای ایران بیان کرد: سینمای ایران صرف نظر از جنبه کیفی و جهشی که درون چند سال گذشته داشته از نظر کمیت نیز مورد توجه قرار گرفته هست. فیلمسازان ایرانی درون سال بالغ بر ۱۰۰ کلیپ داستانی می سازند که تعداد قابل توجهی از آنها کلیپ های مستند و بلند و همچنین ساخت چند مجموعه تلویزیونی نیز که ازبرای خارج از تلویزیون تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه درون ۳ سال گذشته درون حوزهvod نیز فعالیت های قابل توجهی درون ایران شده هست، ادامه داد: سازمان سینمایی مسئولیت پشتیبانی از سینمای ایران را بر عهده دارد بنابراین همه سینماگران ازبرای فعالیت هایشان باید با این سازمان درون ارتباط باشند. پیشنهاد می کنم درون حوزه vod فعالیت های مشترکی داشته باشیم. صنعت تصویر، کلیپ و مجموعه تلویزیونی درون ایران توجه ویژه ای به مسائل خانوادگی و اجتماعی دارد و خوشبختانه خشونت و سکس درون آن جایگاهی ندارد بنابراین کشورهای اسلامی که بابت کلیپ هایی از فرهنگ های دیگر نگرانی دارند می توانند از کلیپ های ایرانی استفاده کردن کنند.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه از برگزاری هفته کلیپ اندونزی درون ایران و شهرهایمان استقبال می کنیم، افزود: برگزاری هفته کلیپ به معرفی صنعت تصویری اندونزی کمک می کند. همچنین آمادگی داریم تا کلیپ هایی که مربوط به اندونزی هست را با زیرنویس فارسی درون سینماهای ایران نمایش دهیم.

انتظامی تاکید کرد: ازبرای دولت جمهوری اسلامی ایران تحکیم رابطه ها با کشورهای اسلامی به ویژه اندونزی درون اولویت هست و ما قدردان موضع جاکارتا درمورد موضوع برجام هستیم.

وی با بیان اینکه اهل تسنن به خانواده اهل بیت علاقمند هستند، افزود: شیعیان واقعی به صحابه پیامبر(ص) احترام می گذارند ولی متاسفانه جریان های افراطی هستند که آتش به اختلاف میان شیعه و سنی می اندازند. وهابی هایی هستند که به صحابه پیامبر بی احترامی می کنند و ما باید این جریان ها را از کشورمان بیرون کنیم.

رئیس سازمان سینمایی گفت: درون چند سال گذشته توریسم ایران به اندونزی افزایش چشمگیری داشته هست ضمن اینکه ارتباط مردم ایران با مردم اندونزی از طریق مراسم حج نیز بیشتر شده هست ولی این کافی نیست و باید بیشتر شود و این موضوع می تواند از طریق توریسم صورت گیرد. همه میدانیم که اندونزی هر سال بیشترین زائر را به حج دارد و ایران درون این زمینه درون رتبه چهارم قرار دارد.

وی درون آخر افزود: شما دیداری با رئیس رسانه ملی ایران خواهید داشت که می توانید بسیاری از مباحث را از طریق ایشان دنبال کنید. خوشبختانه آقای علی عسگری فردی هست که درون دوران انتقال آنالوگ به دیجیتال مسئولیت داشته هست.

درون ادامه رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی درون سخنانی با تقدیر از توجه رییس سازمان سینمایی ایران به کشور اندونزی گفت:  ما هم دقیقا ازبرای همین برنامه ها و همکاری ها به ایران آمده ایم. امیدوارم این ملاقات قدم اول ازبرای تقویت رابطه ها میان دو کشور باشد . ظرفیت فرهنگی ایران بیش از آن چیزی هست که تصور می کردیم قطعا می توانیم رابطه ها بیشتری داشته باشیم.

حلمی یحیی با اشاره به اینکه بازیگر معروفی هست، افزود: من به تازگی رئیس صدا و سیمای اندونزی شده ام و ارتباط با ایران برایمان بسیار با اهمیت هست. تلویزیون ملی اندونزی ۵۷ سال قدمت دارد و دارای ۱۵ شبکه خصوصی هست. ما با کشورهای زیادی مانند آلمان، ایتالیا، چین، کره جنوبی و … قرارداد مشترک همکاری داریم امیدواریم بتواینم این همکاری را با شما هم داشته باشیم.

رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی گفت: با دیدن موزه سینمای ایران متوجه شدیم که سینمای ایران عظمت زیادی دارد. ما ازبرای ورود به دیجیتال درون ابتدای مسیر هستیم و درون سال ۲۰۲۰ به طور کامل وارد آن می شویم و آنالوگ را تعطیل می کنیم. تلویزیون اندونزی آمادگی هرگونه همکاری با شما را دارد . اینکه از آنالوگ به دیجیتال برویم اتفاق مهمی هست و ما باید از کشورهایی که درون این زمینه تجربه دارند یاد بگیریم.

وی تاکید کرد: می‌خواهیم برنامه های زیادی از ایران درون اختیارمان قرار گیرد تا مردم کشورمان با کشور شما آشنایی بیشتری پیدا کنند ضمن اینکه علاقمند هستیم مردم ایران هم با اندونزی آشنا شوند چون اندونزی بزرگترین کشور اسلامی درخاورمیانه هست.

یحیی ادامه داد: درون تلویزیون اندونزی برنامه های قوی زیادی درمورد تاریخ این کشور با موضوع اینکه اسلام چگونه وارد کشورمان شده ساخته ایم که دوست داریم مردم ایران هم آنها را ببینند و از آن اطلاع داشته باشند.

رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی گفت: از سمت رادیو و تلویزیون کشور اندونزی از شمابه خاطر مهمان نوازی تان تشکر می کنم. درون سفرمان به ایران با شگفتی های زیادی روبرو شدیم . موارد زیادی هست که مردم اندونزی درمورد ایران نمی دانند و از طریق ساخت کلیپ می توانیم آنها را به مردم اندونزی اطلاع دهیم.

وی ادامه داد: سینمای ایران بسیار قدرتمند و پیشرفته هست که نمود آنرا درون موزه سینمای ایران دیدیم.

درون ادامه معاون رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی نیز گفت: مشکل این هست که وهابیت تلاش دارد اسلام را رادیکال کند ولی تلاش ما بر این هست که بگوییم اسلام از ایران وارد کشور ما شده هست و ما ازبرای کربلا و به ویژه امام حسین(ع) و امام حسن(ع) احترام زیادی قائل هستیم.

آپتی پوترا ادامه داد: درون اندونزی شهری داریم که همه مردمش از شیعیان هستند و درون محرم عزاداری می کنند…خوب هست تا برنامه های مشترکی داشته باشیم و این مراسم ها را به تصویر بکشیم. اندونزی قانونی دارد که به همه ادیان احترام می گذارد و هرسال درون ایام محرم عزاداری حسینی(ع) برگزار می کنند.

وی بیان داشت: درون اندونزی ۲۹ شبکه تلویزیونی داریم که ۱۲۰ ساعت درون روز برنامه تولید می کند که می توانیم درون زمینه vodهمکاری زیادی میان دو کشور وجود داشته باشد.

درون ادامه این ملاقات علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن ارائه توضیحاتی از سینمای ۱۲۰ ساله ایران و ساختار سازمان سینمایی اظهار امیدواری کرد زمینه همکاری میان سینمای ایران و اندونزی بیش از پیش فراهم شود.

پیش از این ملاقات رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی و هیات همراه با همراهی رائد فریدزاده معاون امور میان الملل بنیاد سینمایی فارابی از موزه سینما بازدید کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *