نادر برهانی‌مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی تسنیم، درون حالی که شهرام کرمی چندی پیش درون مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها از احتمال نبودن نادر برهانی مرند درون مقام دبیری جشنواره تئاتر فجر گفته بود؛ ولی عصر امروز رابطه ها عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عنوان کرد نادربرهانی‌مرند با حکم شهرام کرمی ازبرای دومین سال متوالی به عنوان دبیر جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر انتخاب شده و درون متن حکم دبیر سی و هشتمین جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر آمده هست:

«جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتر کشور همواره مورد توجه ویژه هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی  و همچنین تشکل‌های تئاتری سایر کشورهای جهان بوده هست. این جایگاه ویژه بی‌گمان مستلزم پایش و پاسداشتی هنرمندانه هست تا ضمن معرفی هرچه شایسته‌تر توان و قابلیت‌های  گروه‌های تئاتری ایران و جهان، برنامه‌ها و اقدامات شایسته‌ای درون جهت تأثیرگذاری پایا و ثمربخش آن بر جریان تولید و عرضه تئاتر درون سراسر کشور اتخاذ شده و به انجام برسد.

ترسیم چشم‌انداز واقعی و کارشناسانه، توجه جدی به روزآمدی، شمول، کارآیی و پایایی ایده‌ها و طرح‌ها درون عین توجه به تجربیات ادوار پیشین و بهره‌گیری از مشاوره‌های صاحبنظران حوزه هنرهای نمایشی می‌تواند نویدبخش رویدادی باشکوه‌تر و موفق‌تر باشد.

اینک که به یمن حضور هنرمندان، همت  دست اندرکاران  و توجه و مدیریت هنری شما سی و هفتمین دوره جشنواره به نحو مطلوب و شایسته به آخر رسید و نظر به تصمیم شورای سیاست‌گذاری به موجب این حکم به عنوان «دبیر  سی و هشتمین جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌شوید. امید که درون سایه مهر پروردگار، با مشارکت و همراهی هنرمندان و صاحبنظران تئاتر کشور درون برگزاری هرچه شایسته‌تر این جشنواره موفق و پیروز باشید.»

درون حالی که شهرام کرمی درون متن حکم خود آورده هست که جشنواره فجر مورد توجه «هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی» بوده هست که بسیاری دوره ۳۷ تئاتر فجر را یکی از محافظه‌کارانه‌ترین دوره‌های جشنواره دانستند. با وجود شرایط شکل گرفته درون جشنواره بسیاری نسبت به انتخاب و حتی عدم‌انتخاب بعضی آثار درون جشنواره معترض بودند.

آقای برهانی‌مرند عضو هیئت مدیره خانه تئاتر هست و بعضی حضور پررنگ داورانی از خانه تئاتر را از وجوه منفی جشنواره ۳۷ دانسته‌اند. آقای برهانی‌مرند درون حالی که درون یک برنامه رادیویی عنوان کرده بود حاضر هست پس از جشنواره یک نشست آسیب‌شناسی جشنواره فجر برگزار کند، ضمن عدم‌برگزاری چنین نشستی، تنها با روزنامه شرق مصاحبه کرده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *