نجواهای شاعرانه عالمان دین با امام وقت(عج)- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، درون این مجموعه تلاش شده هست اشعار فارسی علما و مراجع بزرگ تاریخ شیعه درون باره حضرت مهدی(عج) گردآوری شود تا رجوع به شعر گذشتگان، درون دو وجه محتوایی و هنری صورت پذیرد. از اهداف این تحقیق، احیای میراث مکتوب شیعی درون عرصه شعر مهدوی و زنده نگاه داشتن آن ازبرای نسل‌های آینده، آشنا ساختن شاعران و هنرمندان جوان با پیشینه سترگ شعر مهدوی و زمینه‌سازی ازبرای پژوهش های کاربردی و عمیق درون این عرصه هست.

از سمت دیگر، بسترسازی ازبرای رشد شاعران جوان کشور، با توجّه به الگوهای متعهّد و عالم، مورد توجّه بوده هست؛ چون با عنایت به این که اشعار این کتاب، سروده عالمان و فقیهان تراز ویّل هست، طبیعتاً از بسیاری از آسیب ها به دور هست و می تواند نقش مؤثّری درون شناساندن صحیح امام مهدی ـ عجّل اللّٰه تعالی فرجه ـ و تاریخ زندگی ایشان به شاعران جوان داشته باشد.

درون این مجموعه، اشعار ۳۲ چهره شاخص درون علوم دینی از قرن دهم تا به امروز درون مدح و ستایش امام مهدی(ع) جمع آوری شده هست. ترتیب و چینش شاعران، بر اساس تاریخ قمری ولادتشان هست و پیش از شروع اشعار، معرفی مختصری از شاعر آورده شده هست. این معرفی عبارت هست از: تاریخ و محل ولادت، محل تحصیل و استادان، آثار و درون بعضی موارد، تاریخ رحلت و محلّ دفن آنان.

درون انتخاب اشعار، تنها به موضوع و مضامین مرتبط با صاحب الزمان(عج) توجه شده و هیچ شکل انتخابی از نظر قالب، شاعرانگی و… صورت نپذیرفته هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *