وزیر ارشاد، درگذشت امیر برزگر خراسانی را تسلیت گفت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درون پیامی درگذشت امیر برزگر خراسانی شاعر پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت.

درون متن پیام سیدعباس صالحی آمده هست: «خبر درگذشت شاعر و هنرمند شهیر خراسان، استاد امیر برزگر خراسانی پس از تحمل دوره دشوار بیماری موجب تاثر شد.

صفحات دفتر زندگانی وی  به هنرهای اصیل ایرانی مزین گشته بود. 

اینجانب فقدان این استاد و شاعر  خراسانی را به اهالی فرهنگ و هنر و خانواده آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد متعال علو درجات و رحمت واسعه ازبرای آن هنرمند فقید و صبر و شکیبایی بازماندگان محترم را خواستارم.»

همچنین بنیاد شعر و ادبیات داستانی درون پیامی، درگذشت این شاعر نامدار کشورمان را تسلیت گفت.

درون این پیام آمده: «خبر درگذشت امیر برزگر خراسانی، شاعر توانای کشور، موجب تاثر و تالم جامعه ادبی کشور شد. بازمانده نسل طلایی انجمن ادبی فرخ مشهد که درون این سال‌ها درون کنار انجمن‌داری توانسته بود با سُرایش و آموزش شعر به فرهنگ و ادب این مرز و بوم خدمت کند.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی، این ضایعه را به خانواده زنده‌یاد امیر برزگر خراسانی و جامعه ادبی کشور تسلیت می‌گوید و ازبرای آن مرحوم، غفران الهی می‌طلبد.»

امیر برزگر خراسانی، آخرین شاعر از نسل استادان بزرگ شعر و ادب خراسان، همچون مرحومان استاد باقرزاده، استاد قدسی، استاد کمال، استاد صاحبکار و استاد قهرمان، صبح روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه دار فانی را وداع گفت.

پیکر این شاعر، نقاش و هنرمند عرصه آواز، صبح امروز تشییع و پس از طواف درون حرم رضوی درون مقبرةالشعرای توس و درون جوار حکیم ابوالقاسم فردوسی به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *