پیش‌بینی فروپاشی آمریکا درون مستند تازه BBC +کلیپ- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حسن عباسی مهمان نادر طالب زاده درون برنامه تلویزیونی عصر بود.  درون این برنامه درمورد کلیپ هایپرنرمالیزیشن(فرابهنجار سازی) و ماجرای خودکشی سربازان آمریکایی صحبت شد.

نادر طالب زاده درون ابتدای برنامه گفت: BBC مستند جدیدی با عنوان هایپرنرمالیزیشن از آدام کورتیس پخش کرد. این کار درمورد ابهام وقت هست و اینکه ما امروز درون چه مرحله‌ای واقع شدیم.

حسن عباسی گفت: مستند تازه کورتیس چیزیست که نقطه مقابلش می‌شود جمهوری اسلامی. درصورتیکه ما می‌گفتیم هایپرنرمالیزیشن درون آمریکا درون حال وقوع هست، بعضی می‌گفتند توهم داریم ولی این را کورتیس ساخته هست. چند مسئله را تحقیق می کند. درون ۱۹۷۵ انقدر مدیران شهری نیویورک وام گرفته بودند توان بازپرداخت نداشتند و مجبور شدند مدیریت شهر را به بانکدارها بدهند. این اتفاق درون شرایطی بود که نیویورک درون حال سقوط بود. تغییر مدیریت چیزی هست که کورتیس می‌گوید یک تحول ساختاری اتفاق افتاد و سیاستمدارها جایشان را به بانکدارها دادند. درون انتهای مستند نتیجه می گیرد که زمانی ترامپ رئیس جمهور آمریکا می‌شود، نتیجه مستقیم همان اتفاق ها درون سال ۱۹۷۵ هست.

وی افزود: سیاست امروز درون جهان به دست مدیران مالی و اقتصاددان ها افتاده هست. امروز مردم ما هم می بینند که کار اقتصاد کشور از دست مسئولان سیاسی خارج هست. کورتیس می گوید فضای رسانه ای درون آینده پشتیبان مدیران بانکدار شد که نتیجه آن تشکیل جامعه ای مسطح، بدون رهبر و هدایت گر شد که البته به قول خود کورتیس این توهم هست. رویای شوروی تغییر دنیا و ایجاد جامعه ای آرمانی بود ولی این اتفاق نیفتاد و شوروی فروپاشید. یک نظریه پرداز آن روز گفت که این هایپرنرمالیزیشن هست به این معنی همه می دانستند شوروی متوهم هست و دروغ می گوید ولی کسی به روی خودش نمیاورد. کورتیس می گوید امروز درون آمریکا هیچ کس دنبال تغییر عالم نیست و نمی دانند چطور باید تغییر ایجاد کنند. این ناتوانی سبب شد تا کشورها دنبال تغییر خودشان باشند.

مستند BBC می‌گوید دوران تغییر گذشته و کسی نمی‌تواند جهان را عوض کند

عباسی گفت: نتیجه چنین جهانی می‌شود رویکرد «همینی که هست» درون ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، نظامی و حتی اقتصادی. نتیجه چنین ناتوانی درون تغییر می‌شود مردمی که نا امیدند و سربازانی که خودکشی می‌کنند. کورتیس می گوید زمانی نتوانستند دنیا را تغییر دهند تلاش کردند تا مخاطرات آینده را پیش بینی کنند و مثلا بگویند بحران بدهی‌ها و بیمه‌ها درون حال رخداد هست، بحران محیط زیست دامن گیر می‌شود ولی مسیر حلی نیست و بسیاری بحران های دیگر. همه حرف کورتیس درون مستندش این هست که دوران تغییر گذشته و به بن بست رسیده ایم. خب اینها عصر و جهان امروز را نمی شناسند بهمین دلیل سردرگمند و به یک بحران کلیدی رسیده اند.

 

 

طالب زاده گفت: نکته با اهمیت این کلیپ همین سردرگمی و بن بست هست. کورتیس درون مستندش اشاره درستی به انقلاب اسلامی ندارد و آن را نادیده می‌گیرد البته شیطنت می کند و می گوید این آسیب ها بخاطر همان خیزش هست.

هایپرنرمالیزیشن دلیل فروپاشی رم و شوروی بود؛ امروز این مقدمه ازبرای آمریکا رخ داده هست

عباسی ادامه داد: درون جامعه بیایانی هنجار و قانون تعریف می کنند. این می شود نرمالیزاسیون که به این معنی جامعه طبیعی و پایدار شده و دیگر قانون درست و حسابی دارد. زمانی جامعه بدوی اشباع شد و به این نرمالیزاسیون رسید، درصورتیکه جامعه ای از این هنجارها عبور کرد می‌گوییم هایپرنرمالیزیشن. به این معنی دیگر با این هنجارها اقناع نمی شود و می خواهد فراتر برود. نمونه چنین جامعه ای می شود امپراطوری روم که فروپاشی اش حتمی هست. این که حرف از افول آمریکا و غرب زده می‌شود،‌مقدمه ای دارد که همان هایپرنرمالیزیشن هست.

عباسی گفت: امسال پمپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید ملت ایران باید نرمال شود. نرمالیزاسیونی که جریان لیبرال و آمریکایی ها می گویند درون شرایطی هست که خودشان به هایپرنرمالیزیشن رسیده اند و درحال سقوطند. این نکته تعارض و تناقض عمل غرب علیه ایران را نشان می دهد. آنها اول باید مشکل هایپرنرمالیزیشن خودشان را حل کنند پس دنبال نرمالیزاسیون ایران باشند!

دیدید مقاومت ما درون منطقه سود ده بود؟ ۱ دلار خرج کردیم، ۱۰۰۰ دلار قرارداد بستیم

حسن عباسی تاکید کرد: شرایط امروز منطقه و اثرگذاری ایران درون عراق و سوریه را ببینید. درون روزهای گذشته رهبر انقلاب به سردار سلیمانی نشان ذوالفقار اعطا کردند، نشانی که بالاتر از همه نشان های فتح و … هست و ازبرای نخستین دفعه درون تاریخ جمهوری اسلامی به یک فرمانده تعلق می گیرد. این نشان یک پیام با اهمیت ازبرای آمریکا دارد. آنها ژنرال ماتیس ۴ ستاره را آوردند درون فرماندهی منطقه مستقر کردند و ۷ تریلیون دلار ازبرای منطقه خرج کردند ولی جریان مدافعان حرم، فاطمیون و حشد الشعبی ایستادند. درصورتیکه آنها نبودند امروز این مسافرت رئیس جمهورمان به عراق انجام نمی شد و حجم مراودات سیاسی و اقتصادی به این سطح نمی رسید. ما حدود ۱۴ میلیارد دلار با عراق به توافق اقتصادی رسیدیم. ایران به چنان قدرتی رسیده هست که ما ماتیس و آمریکا را شکست دادیم و بصورت رسمی رئیس جمهورمان را وارد عراق می کنیم، نه شبانه و دزدکی. درون چنین شرایطی هست که پمپئو توییت می زند و می گوید ملت ایران باید نرمال شود، اتفاقا ما نرمال هستیم و شما غیرنرمالید که رئیس جمهورتان دزدکی مسافرت می کند و ۷ تریلیون دلار خرج می کند ولی آخرش برنده ایران هست. پیام این ۱۴ میلیارد دلار توافق اقتصادی میان ایران و عراق معلوم هست ازبرای کسانی که مخالف حضور نظامی ایران بودند. ۱ دلار خرج کردن درون منطقه معادل ۱۰۰۰ دلار ما به ازای قرارداد اقتصادی دارد. دیدید این مقاومت سود ده هم بود. درصورتیکه ما درون سوریه و عراق نجنگیده بودیم امروز هیچ خبری از این قراردادها نبود. فضای مستند هایپرنرمالیزیشن مثل بومرنگی هست که به خود آمریکا و غرب بر می گردد.

برهوت اندیشه درون غرب/ نتیجه فعالیت استراتژیست‌ها بدون ایده فیلسوف‌ها فروپاشیست

عباسی گفت: غرب امروز با برهوت اندیشه روبروست و هیچ تئوریسین و نظریه پرداز ترازی را ندارد. درصورتیکه درون یک جامعه فیلسوف‌‌ها و تئوریسین‌ها کنار بروند و کار دست استراتژیست‌ها بیفتد، آن جامعه دچار فروپاشی می‌شود. استراتژیست‌ها باید تابع تفکر فیلسوف‌ها باشند، زمانی فیلسوفی وجود نداشته باشد می شود چیزی که امروز درون آمریکا می‌بینیم. امروز آکادمیسین‌ها و تئوری‌پرداز های غربی هم گرفتار سلبریتی گیم هنرمندان و ورزشکاران شدند که این فاجعه هست! پس از هابرماس، نوام چامسکی و گیدنز غرب با چه کسی می‌خواهد تغییر کند؟

 

 

وی افزود: آمریکا باید ببیند چه کسی درون مقابلش ایده تغییر دنیا را دارد. درصورتیکه جمهوری اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) نیست پس چه هست؟ امام خمینی بود که هایپرنرمالیزیشن شوروی را تشخیص داد و عنوان کرد. ایران دوچهره از سیاست خارجی اش را نشان داد که اولی مذاکره با غرب بود و به همه ثابت شد که نتیجه ای نداشت ولی روی دوم ایران، پیشبرد سیاست بومی مقاومت و قدرت بود که نتیجه اش مسافرت رئیس جمهور به عراق و توافقات گسترده سیاسی و اقتصادی بود. حضور بشار اسد درون ایران و حضور روحانی درون عراق حکایت از پیروزی بزرگ هست و به این معنی آنکسی که باید به نرمال‌ها تن بدهد، آمریکا و غرب هست و نرمال‌ مرجع هم نرمال ایران هست نه غربِ گرفتارِ هایپرنرمالیزیشن.

۱۰ سال دیگر عمده کشورها قانون همجنسبازی را امضا کرده‌اند؛ عده‌ای هم درون داخل می‌گویند درصورتیکه بد بود اینهمه کشور ملحق نمی‌شد!

عباسی ادامه داد: نرمال‌های غرب چیست؟ سند ۲۰۳۰ درون حوزه فرهنگ و لوایح FATF درون حوزه مسائل اقتصادی و بسیاری لوایح دیگر درون حوزه مسائل اجتماعی سیاسی. امروز هر سه ماه قانون همجنسبازی را درون مجالسشان تحقیق و تصویب می‌کنند. پارسال آلمان و استرالیا تصویب کردند و آخرین کشور هم هند بود. الان ۲۷ کشور این قانون را درون پارلمان‌هایشان تصویب کردند. ۱۰ سال دیگر قسمت عمده‌ای از کشورهای دنیا این را تصویب خواهند کرد. امروز می‌گویند ایران را تحریم می‌کنیم و مراوده مالی نمی‌کنیم چون بالاخره صد و اندی کشور FATF را پذیرفتند و ایران آن را نپذیرفته هست.  ۱۰ سال دیگر ایران را تحریم می‌کنند بابت عدم پذیرش قوانین همجنسبازی! عده‌ای هم درون داخل استدلال می کنند که درصورتیکه بد بود اینهمه کشور به آن ملحق نمی‌شدند[می‌خندد].

نظامی‌ها وارد اقتصاد نشوند، اقتصادی‌ها هم وارد سیاست‌ نشوند/«منطق بازار» آمریکا را به قهقرا کشانده هست

عباسی گفت: مردم ایران باید بدانند امروز بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه ما بدلیل جابجایی عناصر مدیریت مالی با سیاست‌مدارهاست. اقتصادیون باید سر جای خود باشند و سیاست را به سیاست‌دان‌ها بسپارند. همانصورت که می‌گویند نظامی‌ها نباید کار اقتصادی کنند، اقتصادی‌ها و مدیران مالی هم نباید کار سیاسی کنند و به سیاست ورود کنند. کورتیس می‌گوید درصورتیکه اقتصادیون درون جایگاه سیاست جای گرفتند، جامعه سیاست‌زدایی می‌شود. اساسا سیاست زدایی که درون جامعه بشری صورت گرفته بابت این هست که درون سپهر سیاست، سیاست‌مداران جای خود را به کسانی دادند که منطق‌شان «منطق بازار» هست. منطق بازار، درون سیاست جواب نمی‌دهد و همین منطق هست که آمریکا و اروپا را به این قهقرا کشانده هست.

طالب زاده درون ادامه برنامه درمورد خودکشی سربازان آمریکایی صحبت کرد. وی گفت: اخیرا ترامپ اعتراف کرد که سالانه ۶۰۰۰ سرباز و کهنه سرباز آمریکایی خودکشی می‌کنند. این خیلی عجیب هست.

نظامی آمریکایی فاقد ایدئولوژی، اعتقاد و آرمان هست به همین دلیل صرفا مزدور هست و افسرده

حسن عباسی گفت: افراد نظامی درون شرایط جنگی موقعیت حساسی را تجربه می‌کنند و فشار روانی بسیاری را متحمل می‌شوند. نظامیان ایران بخاطر باورهای دینی و اعتقادی آماده ایثار و شهادتند و حتما مراقب این هستند که غیر نظامی‌ها آسیب نبینند. مشکلات روحی و روانی به چه دلیل درون نظامی آمریکا وجود دارد ولی درون نیروی سپاه یا حزب الله و حشد الشعبی وجود ندارد؟ چون نظامی آمریکا آمده درون جایی عملیات می کند که موضع ایدئولوژیکش نیست، مزدور هست. زمانی سمت آرمان و اعتقادی ندارد و صرفا گلوله می‌اندازد نتیجه اش همین خودکشی‌ها می‌شود. ولی محسن حججی ما چکار می‌کند؟ درون نامردی ترین و پست ترین شکل ممکن جریان لیبرال داخل کشور آمدند گفتند مدافعان حرم ایرانی ازبرای پول یا قدرت بشار اسد می‌مسیر! آنها چند ماه پس هجوم داعش به مجلس شورای اسلامی و هجوم تروریستی به رژه اهواز را دیدند. سرباز و نظامی ما ازبرای آرمانش می جنگد، ما دنبال مهدویت و عصر ظهور هستیم. اینهاست که سبب می‌شود نظامی ایرانی افسرده نباشد. همین الان من و شما آقای طالب زاده هر دو درون دفاع مقدس حضور داشتیم، ولی آیا افسرده‌ایم؟ [می خندد]

وی افزود: پاسداران ایران چند سال قبل کماندوهای آمریکایی را درون آب های خلیج فارس اسیر کردند. آنها زبده ترین نظامیان آمریکا هستند ولی درون مقابل روحیه فرزندان ما حتی نتوانستند دست به اسلحه ببرند. زانو زدند و اشک ریختند. فرمانده آنها با گریه از ایران عذرخواهی کرد. الان این تصویر را با صحنه اسارت محسن حججی مقایسه کنید. وی می داند که سرش بریده می‌شود ولی نه گریه می‌کند و نه حقارتی از خودش نشان می‌دهد. این ها نشان دهنده تفاوت نگاه‌هاست. سرباز آمریکایی ازبرای چه باید کشته شود؟ لیبرالیسم هم شد ایدئولوژی که کسی ازبرای آن کشته شود و جانش را به خطر بیندازد؟ همین می‌شود که سمت بیمار روانی می‌شود و درون آخر مجبور به خودکشی می‌شود. نظامی و فرمانده ایرانی سال‌هاست درون قنوت نمازش از خداوند متعال توفیق شهادت را می‌خواهد،‌الان این را بگذارید کنار ژنرال ماتیس ۴ ستاره آمریکایی! وی باید هم از قاسم سلیمانی ما شکست بخورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *