کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه| ایران ۲ طلا گرفت- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از رابطه ها عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های میان‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه از ظهر روز گذشته پنجشنبه و با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست درون شهر آنتالیا ترکیه شروع شد که درون آخر دیدارهای این اوزان امشب (جمعه)، محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبدالهی درون اوزان ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند.

همچنین امروز (جمعه) نیز رقابت‌های مقدماتی سه وزن دوم برگزار شد که علیرضا رکابی درون وزن ۹۷ کیلوگرم به ملاقات فینال مسیر یافت و علی اشکیور و عبداله شیخ اعظمی درون اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم درون گروه بازنده‌ها (شانس مجدد) حضور دارند.

نتایج سه نماینده کشورمان درون مسابقات چهار وزن نخست به شرح زیر هست:
درون وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی شیرازی درون دور نخست کادیرجان از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد ولی درون دور پس مقابل حریف ترک خود درون یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش درون مرحله نیمه نهایی، شیرازی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
درون وزن ۷۰ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور درون دور بیلال آکبی از ترکیه را با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب کرد. وی درون درون دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر آتای مامعلی از قرقیزستان را شکست داد و درون دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. فیروزپور درون ملاقات فینال با نتیجه ۴ بر ۲ از سد حریف آذربایجانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
درون وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبداللهی درون دو دور گئورگی چانکسلانی از گرجستان و کشتی‌گیری از ترکیه را با نتایج ۱۰ بر صفر و ۱۴ بر ۲ مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد. عبداللهی درون ملاقات فینال با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد نماینده کشور آذربایجان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان درون رقابت‌های مقدماتی سه وزن دوم به شرح زیر هست:
درون وزن ۶۵ کیلوگرم علی اشکیور درون دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی درون دور دوم مقابل کشتی‌گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر درون ملاقات فینال، اشکیور به گروه بازنده‌ها رفت تا فردا رقابت‌های خود را درون این گروه ازبرای کسب مدال برنز برگزار کند.
درون وزن ۷۹ کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی درون ملاقات نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش درون ملاقات فینال به گروه بازنده‌ها رفت. درون همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر ترک درون دورهای پس، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
درون وزن ۹۷ کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت درون دور نخست درون دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر جمهوری آذربایجان را از پیش‌رو برداشت وی درون دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و درون ملاقات نیمه نهایی نیز با نتیجه ۴ بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد.

مسابقات، شانس مجدد رده‌بندی و فینال سه وزن دوم فردا (شنبه) برگزار می شود، و رقابت‌های اوزان ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم نیز روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *